Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Květiny

Jak vybrat květiny?

Výběr květiny je především pocitovou záležitostí. Každému se libí jiné druhy a barvy květin, přesto existuje několik obecných tipů, jak při výběru květin postupovat. V následujících odstavcích poradíme, jak na to.

 

 

Pro koho kupujete květinu?

 

Nejdříve si ujasněte, zda kupujete květinu pro ženu či muže. Pro ženy jsou vhodnější do kulata či do výšky vázané květiny barevnějších odstínů. Pro muže volte vyšší jednobarevnou květinu. Důležité je myslet na povahu obdarovaného. Mladší osoby dávají přednost extravagantním tvarům. Starší ročníky ocení klasické tvary s důrazem na to, aby květina vydržela dlouho pěkná.

 

 

Sudý vs lichý počet květin

 

Dříve platilo pravidlo, že se sudý počet květin používá pro smuteční příležitosti. Dnes se pro pohřby pořizuje lichý počet, obdobně platí, že při návštěvě můžete hostitelku obdarovat sudým počtem květin. U některých květin, jako například u růží, se počítá s tuctem (12 kusů).

 

 

Oblíbené květiny

 

Mezi stálice v kategorii květin patří jednoznačně růže. Do prodejnosti značně zasahuje i sezonnost. Na jaře se kupují tulipány, v létě vedou slunečnice, na podzim se dává přednost chryzanténám a v zimě si zákaznici oblíbili gerbery či lilie. 

 

 

Tipy na květiny dle obdarovaného

 

Podle toho, komu chcete darovat květinu, vybírejte konkrétní typ. Pro přítelkyni se hodí růžové růže či frézie, žena ocení kytici naaranžovanou z několika druhů květin, babička klasický karafiát, lilii, chryzantému či orchidej.

 

 

Květiny podle příležitosti

 

Ve výběru květiny hraje roli i příležitost, ke které květinu kupujete. Do porodnice vybírejte menší květinu, která se vejde na noční stolek, dozdobit ji můžete dudlíkem. Pro první rande se hodí veselá kytice střední velikosti. Na Valentýna se hodí tradiční růže, použít však můžete jinou květinu  v aranžmá ve tvaru srdíček. Ke kulatým narozeninám a významným událostem můžete zvolit velkou květinou vazbu či květinový koš. Pro kolaudaci můžete volit rostlou květinu v květináči či umělé květiny v barvách interiéru.

 

 

Umělé květiny

 

Samostatnou sekcí jsou umělé květiny, které ocení ti, kteří se nechtějí o květinu starat a přitom chtějí mít v interiéru hezký dekorační prvek. Umělé květiny se nejčastěji využívají v kancelářích, restauracích a dalších společenských prostorech, kde není dostatek světla či se tam kouří. Dobrou volbou jsou i pro alergiky, kterým nezpůsobují žádné problémy. Umělé květiny doporučujeme vybírat dle velikosti, barvy, tvaru nebo toho, zda chcete zakoupit květinu samostatně či v sadě s květináčem.

 

 

Průvodce dodal internetový obchod StardecoShop.cz

Porovnat květiny